1. Anasayfa
  2. Dökümanlar
  3. Shopify
  4. Kargo Entegratör
  5. Başlarken | Kurulum

Başlarken | Kurulum

Gurmehub Kargo Entegratör uygulamamızı Shopify üzerinden kolayca edinebilir ve hızlıca mağazanıza ekleyebilirsiniz. Uygulamamızda kullanabileceğiniz 5 adet farklı paket bulunmaktadır. Bu paketlerden size uygun olanını seçebilirsiniz veya ücretsiz deneme sürümümüzü kullanarak ihtiyaçlarınıza göre paket seçimi yapabilirsiniz.

Uygulamamızı mağazanızda aktif ettikten sonra 4 adımlık bir kurulum sihirbazı size yardımcı olacaktır.

Kurulum Sonrası

1.) Kargo ayarlarınızı yapılandırın ve varsayılan kargo firmanızı seçin.

İlk olarak anlaşmalı olduğunuz kargo firmasının API bilgilerini sisteme kayıt etmeniz gerekmektedir. Sürat Kargo, Yurtiçi Kargo gibi kargo firmaları entegrasyonu kullanmanız için IP Doğrulaması isteyecektir 127.01.01.01 IP adresini kargo firmasına ileterek doğrulatmanız gerekmektedir.

2.) SMS ayarlarınızı yapılandırın ve varsayılan SMS firmanızı seçin. (Opsiyonel)

API Bilgilerinizi girdikten sonra yine anlaşmalı olduğunuz SMS Gönderici firmanız var ise API bilgilerini ilgili alanlara girerek SMS Entegrasyonunu tamamlayabilirsiniz. Bu adımı şimdilik atlayabilir ve daha sonrasında yeniden aktif edebilirsiniz.

3.) Gönderici Bilgilerinizi Yapılandırın

Uygulamamızda kullanılmak üzere gönderici bilgilerinizi dilerseniz Ayarlar > Gönderici Bilgileri tarafından dilerseniz ise Anasayfada bulunan kurulum sihirbazından yönlendirip yapılandırabilirsiniz.

4.) İlk Teslimat Kodunuzu Oluşturun

İlk üç adımı tamamladıktan sonra siparişler sekmesi üzerinden ilk teslimat kodunuzu oluşturabilirsiniz.

Kargo Barkod Çıktısı Alın

Teslimat kodu oluşturduğunuz siparişin barkodu çıkartarak kurulum sihirbazını tamamlayabilirsiniz. Uygulamayı kullanmaya artık hazırsınız.

Döküman yardımcı oldu mu? Evet Hayır 1

How can we help?