1. Home
  2. Docs
  3. WooCommerce
  4. Pazaryeri Ödeme Eklentisi...
  5. Genel Ayarlar

Genel Ayarlar

Iyzıbazazarı kullanmadan önce Iyzico ile gerekli APİ ayarlamalarınızı yapmanız gerekmektedir. APİ bilgilerinize (https://sandbox-merchant.iyzipay.com/auth/login) linki üzerinden ulaşabilirsiniz

    B1. Iyzico Bağlantı (API)

Ayarlar >Bağlantı sayfası üzerinden Ödeme alabilme aktarımını sağlamak için iyzico paneliniz üzerinden alacağınız api ve güvenlik anahtarı bilgileri girmeniz gerekmektedir.

Resim : Ayarlar Sayfası

    B2. Ödeme Ayarları

Ayarlar > Ödeme ayarları sayfası üzerinden kredi kartı formu alanını özelleştirebilirsiniz. Kredi Kartı formu başlığı, buton üzerindeki metin ve ikon gibi bilgileri buradan belirleyebilirsiniz.

Yine bu sayfa üzerinden Kredi kartı formu alanında adı soyadı bilgisini aktif edebilir veya kapatabilirsiniz. bu alandaki seçeneği Kart üzerindeki isim alanı kullanımda olarak ayarladığınızda kredi kartı formu üzerinde adı soyadı girilebilecek bir alan oluşur. Sipariş alanları kullanımda ayarı seçildiğinde adı soyadı bilgisi sipariş sırasında alınan adres bölümündeki adı soyadı alanlarından otomatik olarak alınır.

Resim: Kredi Kartı formu adı soyadı bilgisi

Gerçekleşen siparişlerin hangi duruma geçeceğini yine bu sayfa üzerinden belirleyebilirsiniz. 

Kart saklama seçeneğini aktif ettiğinizde müşterileriniz sipariş sırasında kartlarını kayıt edebilir ve bir sonraki siparişlerinde kayıt etmiş olduğu kartlarını kullanabilirler.

Kayıt edilen kart bilgileri pazaryeri sistemi üzerinde kayıt edilmez. İyzico tarafından benzersiz bir token ile eşleştirilir.

Yine bu sayfa üzerinden 3D Seçeneklerini belirleyebilirsiniz.

    B3. Gönderim Komisyonları

Ayalar > Gönderim Komisyonları sayfası üzerinden siparişlerde oluşan kargo ücretlerinin nasıl aktarılacağını belirleyebilirsiniz. 

  • Komisyonsuz Şekilde Satıcıya Aktar

Bu seçeneği belirlediğinizde sipariş sırasında oluşan kargo ücretleri kesintisiz olarak satıcıya aktarılır.

  • Komisyon Almak İstiyorum

Bu seçeneği belirlediğinizde oluşan kargo ücretleri üzerinden dilediğiniz kadar komisyon alabilirsiniz. Alacağınız komisyon miktarını Sabit fiyat veya Yüzdelik oran olarak belirleyebilirsiniz, belirlediğiniz ücret dışındaki tüm miktar satıcı tarafına aktarılır.

  • Komisyonsuz Şekilde Belirlediğim Satıcıya Aktar

Bu seçeneği belirlediğinizde tüm kargo ücretleri belirlediğiniz satıcıya aktarılır. Eğer pazaryeri olarak kargo ücretlerini almak istiyorsanız kendinize bir alt üye açıp bu ayar üzerinden kendi oluşturduğunuz satıcıyı seçmelisiniz.


    B4. Taksit Ayarları

Ayarlar > Taksit sayfası üzerinden taksitli satışı aktif edebilir, taksit sınırı belirleyebilir veya istediğiniz kategorilerdeki ürünlere taksitleri kapatabilirsiniz. Taksit seçeneğini 1 olarak belirlediğiniz kategorilerdeki ürünler yalnızca peşin olarak satışa sunulur.

    B5. Alt Üyeler

Ayarlar > Alt Üyeler sayfası üzerinden Dokan veya WCFM için kayıt alanlarını aktif ettiğinizde, kullanıcılar satıcı kaydı oluşturabilir. Kayıt sırasında TC, iban, vergi numarası gibi bilgilerini girebilecekleri alanlar oluşur.

Yine bu sayfa üzerinden Otomatik Kayıt Devrede seçeneğini aktif ettiğinizde kayıt olan satıcıların direkt olarak iyzico alt üye kaydı oluşur ve satış yapmaya hazır hale gelir. Bu seçeneği kapattığınızda Alt üyeler sayfası üzerinden kayıt olmuş olan kullanıcıyı onaylamanız gerekmektedir.