1. Anasayfa
  2. Docs
  3. WooCommerce
  4. Pazaryeri Ödeme Eklentisi...
  5. Onaylamalar

Onaylamalar

Bu Sayfa üzerinden gerçekleşen siparişlerin hangi durumlarda ve ne zaman iyzico tarafına bildirileceğini ve ödeme talimatının verileceğini belirleyebilirsiniz. 

  • Müşteri Onayı

Müşteri onayını aktif ettiğinizde müşteri Hesabım >Siparişlerim sayfası üzerinden Teslim aldım butonuna basarak siparişlerinin gerçekleştiğini onaylar ve ilgili sipariş iyzico tarafına bildirilir.

  • Satıcı Onayı

Satıcı Onayını aktif ettiğinizde satıcılar kendi panelleri üzerinden (Dokan Dashboard veya WCFM Satıcı Paneli) Ödemeyi onayla butonuna basarak siparişlerin gerçekleştiğini onaylabilir ve böylece onaylanan sipariş iyzico tarafına bildirilir.

  • Otomatik Onay

Otomatik Onay sayesinde sizin belirlediğiniz kriterler gerçekleştiğinde otomatik olarak iyzicoya bildirilir ve ödemelerin gerçekleşmesi için talimat verilir. Henüz Onaylanmayan siparişler korumalı havuz hesabında bekletilir.

Gerçekleşen siparişlerin hangi durumlarda iyzicoya bildirileceğini belirleyebilirsiniz.

Örneğin : Tamamlandı olan siparişleri iyzicoya bildir – Bu senaryoda tamamlandı olan tüm siparişleriniz otomatik olarak iyzicoya bildirilir.

Sipariş istenilen duruma geçtikten sonra onay için bekletme ekleyebilirsiniz.

Örneğin : Tamamlandı olan siparişler 60 Dakika sonra onaylansın – Bu Senaryoda tamamlandı olan siparişleriniz 60 dakika geçtikten sonra iyizco tarafına bildirilir.

Her Satıcıya özel olarak bekletme süresi belirleyebilirsiniz.

Örneğin : A Satıcısının Siparişini 30 dakika sonra B Satıcısının Siparişini 120 Dakika sonra onayla. – Bu senaryoda her iki satıcının da siparişleri farklı sürelerde iyzico tarafında bildirilir.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir