1. Anasayfa
  2. Docs
  3. POS Entegratör PRO
  4. Gate Özelliği (Ödeme Yönlendirme)

Gate Özelliği (Ödeme Yönlendirme)

Gate özelliği ile birden çok banka veya ödeme kuruluşunu aynı anda kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hangi ödeme kuruluşunun ne zaman aktif olacağını belirleyen kuralları ayarlamak. Örneğin; birden çok banka ile anlaşma yaptınız ve kullanıcının kartı hangi bankaya ait ise sizde o bankanın POS’undan ödeme geçmek istiyorsunuz GATE özelliği burada tam olarak sizin aradığınız özellik!

POS Entegratör > Ayarlar > Gate sekmesi üzerinden kurallar silsilesi oluşturabilirsiniz.

Kart bankası listeye dahilse; bu kural ile seçtiğiniz bankaların kartlarını dilediğiniz bir POS’tan geçirebilirsiniz. Kullanıcıların kartlarının ait olduğu banka ödeme sırasında otomatik olarak tespit edilir ve uygun POS’a yönlendirme yapılır.

Tutar büyükse/küçükse; Ödeme sırasındaki tutara göre belirlediğiniz POS’a yönlendirme yapabilirsiniz.

Taksit Miktarı büyükse/küçükse; Ödeme sırasında kullanıcının belirlediği taksit miktarına göre kullanıcıyı uygun POS’a yönlendirme yapabilirsiniz

Kart Ülkesi Kuralları; Ödeme sırasında kullanıcıların kartlarının bağlı olduğu ülkeye göre uygun POS’a yönlendirme yapabilirsiniz, Ülkelerin kodlarına alt alta yazmanız ve ödeme kuruluşu seçmeniz yeterli. Ülke kodlarını incelemek için tıklayınız.

Not: Ödeme geçidi seçeneklerine yalnızca bağlamış olduğunuz ödeme yöntemleri listelenir.

Yardım Videosu

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir