1. Anasayfa
  2. Docs
  3. POS Entegratör PRO
  4. Ödeme Yöntemi Ekleme

Ödeme Yöntemi Ekleme

Her hangi bir banka, Ödeme kuruluşu ile anlaştıysanız ve API bilgileriniz var ise entegrasyon yapmaya hazırsınız demektir. POS Entegratör menüsü altından Ödeme yöntemleri seçeneğine tıklayın ve kısa adımlarla entegrasyon sürecini tamamlamaya başlayın.

Ödeme Yöntemleri Tablosu

Ödeme yöntemleri tablosundan aktif olan ödeme yöntemlerinizi ve varsayılan ödeme yönteminizi görebilirsiniz, ilk entegrasyonunuz ise bu tabloda her hangi bir aktif entegrasyon gözükmez ve Ödeme yöntemi ekle butonu yardımıyla ilk ödeme yönteminizi entegre etmeye başlayabilirsiniz.

Tablo Sanal POS, iFrame Ödemeleri, Ortak Form Ödemeleri ve Alternatif ödemeler olarak 4 kategoriye ayrılır.

Sanal POS Ödeme Yöntemleri

Sanal POS ödeme yöntemleri ödeme sayfanızla bütünleşik çalışan kullanıcıyı her hangi ikinci bir sayfaya aktarmadan direkt olarak ödeme almanızı sağlamanızı destekleyen ödeme kuruluşlarını barındır.

iFrame Ödeme Yöntemleri

iFrame ödeme yöntemleri ödeme sayfanıza kendi ödeme sistemlerini gömer ve kullanıcılar banka bilgilerini bu gömülü web sayfasına girerek ödemelerini tamamlar.

Ortak Form Ödeme Yöntemleri

Ortak form ödeme yöntemleri ödeme yapmak isteyen kullanıcıları ödeme sayfanızdan sonra farklı bir sayfaya yönlendirme yaparak kullanıcın kart bilgilerini o sayfada almayı sağlar ve kullanıcı ödeme işlemlerini tamamladıktan sonra tekrar web siteye yönlendirilir.

Alternatif Ödemeler

Alternatif ödemeler bankaların veya ödeme kuruluşlarının kendi uygulamalarından veya QR kod gibi yöntemlerle ödeme yapmasını destekleyen kuruluşlardır.

Yeni Ödeme Yöntemi Ekleme

“Ödeme Yöntemi Ekle” butonu yardımıyla entegrasyon yapabileceğiniz ödeme yöntemlerini görebilirsiniz, bu ödeme yöntemlerinin yanlarında hangi kategoriye dahi olduğunu görebileceğiniz etiketler yer almaktadır. Anlaşmalı olduğunuz banka veya ödeme yöntemini ekleyerek entegrasyon ayar sayfasına devam edebilirsiniz.

Ödeme yöntemi API ayarları sayfasında edindiğiniz API bilgilerini girebileceğiniz alanlar yer almaktadır, Banka veya sanal POS ekranlarınızdan veya kuruluşunuz ile iletişime geçerek bu bilgileri edinebilirsiniz. Test bağlantısı yapmayı destekleyen ödeme yöntemlerini test bağlantısı yaparak hızlıca test edebilirsiniz test başarılı ise artık ödeme almaya hazırsınız demektir! Ayarları kaydet butonuyla entegrasyonu tamamlayabilirsiniz.

Yardım Videosu

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir